Gdy uruchomiono sieć wyszukiwania zaczęła się gonitwa na pozycje.

Wychodząc na przeciw problemowi dosyć pobieżnie lubianej związanej z reklamą online w której wiodą katalogi stron internetowych potrzeba zrozumieć iż tematyka ta jest bardzo zagmatwana. Lata przed nami integrując się z elitą społeczną posiadającej dostęp do sieci internetu przechodziliśmy natychmiast pod wprowadzony url poprzes wpisanie numeracji z kropkami IP v4. Nie istniały wtedy domeny internetowe, które mogliśmy zaindeksować przez największe katalogi seo w sieci.
Prze kolejne dziesięciolecia, powstający hacking utrapiając zaprzeczenie bezpieczeństwu poszukujących w internecie przygód społeczeństwa stworzono domeny. Dopiero po uruchomieniu domen internetowych jak i yahoo ostrzejszym zborem rozprzestrzenienia stron web stało się pozycjonowanie. Dzięki potocznemu seo dzięki któremu wykorzystaliśmy prywatne katalogi mogliśmy odnaleźć interesujące nas treści. Nie wykorzystując tego tematu nasze kluczowe działania mogły spocząć jedynie na na dnie bałtyku razem z pinokiem.
W tym momencie kluczową pozycję podczas reklamy tworzą katalogi firm z którymi możemy wyszukać interesującą nas usługę. Ich działanie jest podobne do wyszukiwarki internetowej, z szczególnym wyjątkowym okazem. Wynikami poszukiwania będą sklepy znajdujący w wskazanym rejonie ofertujący niezbędne towary.